رگ الجزایر وزیر امور خارجه در دیدار با وزیر خارجه

رگ: الجزایر وزیر امور خارجه در دیدار با وزیر خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کشور عزیزمان ایران از بالاترین ضریب امنیتی در منطقه برخوردار است / وزیر کشور

وزیر کشور گفت: استان البرز به عنوان امانت به آقای نجفی سپرده می‌شود، امانتداری فقط حفظ صرف نیست، امانتداری حفظ به همراه تقویت و اعتلاست. 

کشور عزیزمان ایران از بالاترین ضریب امنیتی در منطقه برخوردار است / وزیر کشور

وزیر کشور: کشور عزیزمان ایران از بالاترین ضریب امنیتی در منطقه برخوردار است

عبارات مهم : ایران

وزیر کشور گفت: استان البرز به عنوان امانت به آقای نجفی سپرده می شود، امانتداری فقط حفظ صرف نیست، امانتداری حفظ به همراه تقویت و اعتلاست.

به گزارش ایسنا ، عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم تودیع و معارفه استانداران پیشین و تازه البرز که امروز سه شنبه (۲۸ شهریور) در سالن شهیدان نژاد فلاح کرج برگزار شد گفت: این جلسه جهت قدردانی از زحمات آقای طهایی و معرفی آقای نجفی به عنوان استاندار البرز تشکیل شده است است.

کشور عزیزمان ایران از بالاترین ضریب امنیتی در منطقه برخوردار است / وزیر کشور

رحمانی فضلی افزود: آقای طهایی با تجربه خوبی که در استانداری داشتند، با هماهنگی ها کارنامه قابل قبولی ارائه کردند که مهمتر از همه خود مردم باید شاهد این کارنامه باشند.

وی ادامه داد: ان شاالله خداوند تمام خدمات ایشان را قبول می کند، ما هم از زحمات ایشان تقدیر می کنیم، در دولت نیز از ایشان تقدیر شد.

وزیر کشور گفت: استان البرز به عنوان امانت به آقای نجفی سپرده می‌شود، امانتداری فقط حفظ صرف نیست، امانتداری حفظ به همراه تقویت و اعتلاست. 

وزیر کشور در خصوص استاندار تازه البرز گفت: آقای نجفی از مدیران با سابقه ای هستند که در این چهار سال استاندار گیلان بودند و در آنجا کارنامه موفقی داشتند.

وی ادامه داد: گیلان با شاخصه هایی که دارد و موضوعاتی با پیچیدگی ها و ابعاد متفاوت در کنار تجربه های قبلی، ورزیدگی مفیدی را جهت ایشان به ارمغان داشته و به همین علت دولت تصمیم گرفت در البرز ایشان را به کار بگیرد.

رحمانی فضلی با بیان این که ما اطلاع کامل از البرز و اهمیت آن به خاص همجواری با پایتخت کشور عزیزمان ایران داریم اظهار کرد: همین ما را مجاب کرده که کرج را با پایتخت کشور عزیزمان ایران یکپارچه ببینیم.

کشور عزیزمان ایران از بالاترین ضریب امنیتی در منطقه برخوردار است / وزیر کشور

وی خاطرنشان کرد: پرسشها البرز جدا از پایتخت کشور عزیزمان ایران نیست؛ بنابراین استاندار باید به خاص در پرسشها اقتصادی توانمندی داشته باشد.

وزیر کشور با بیان اینکه ایشان قطعا با همیاری همه مسئولان در این استان موفق خواهند شد افزود: ما در گزینش مدیران کماکان بر محورهای مد نظر تاکید می کنیم.

وزیر کشور گفت: استان البرز به عنوان امانت به آقای نجفی سپرده می‌شود، امانتداری فقط حفظ صرف نیست، امانتداری حفظ به همراه تقویت و اعتلاست. 

وی ادامه داد: مردم یک انتخابات بسیار باشکوه و عظیم به صورت کاملا سالم و در فضایی امن و با همکاری اوج انجام دادند و همه تفکرات موجود برنامه ها و نامزدها را تقدیم ملت کردند.

رحمانی فضلی افزود: با تعاملاتی که در حوزه های متفاوت بود مردم با رای اوج و خوب دکتر روحانی را گزینش کردند؛ بنابراین دولت خود را موظف می داند همه برنامه های انتخاباتی خود را اجرایی و عملیاتی کند.

کشور عزیزمان ایران از بالاترین ضریب امنیتی در منطقه برخوردار است / وزیر کشور

وی تصریح کرد: همه دولت ها در گزینش مدیران کسانی را گزینش می کنند که به برنامه های دولت اعتقاد داشته باشند؛ بنابراین ما هم انتظار داریم استانداران فرمانداران و بخشداران این برنامه ها را که بعد از تنفیذ و رای اعتماد مجلس به وزرا دیگر جهت ۲۴ میلیون نفر نیست و جهت ۸۰ میلیون نفر است اعتقاد داشته باشند.

وی با بیان اینکه حق دولت است که مدیران به نگاه آن نزدیک باشند، افزود: ولی برنامه های دولت جهت همه مردم است و یقینا باید از همه ظرفیت های مردم استفاده شود و این همکاری باید هم در اجرا و هم در بهره برداری با مد نظر قرار داشتن مردم باشد.

وزیر کشور مردم را محور و ثقل مهم نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران دانست و گفت: همه ما در خدمت مردم هستیم .

رحمانی فضلی تصریح کرد: بعد اعتقاد به برنامه های دولت یکی از شاخصه های مد نظر ماست .

وزیر کشور عنوان دوم در گزینش استاندار را قدرت هماهنگی با برنامه های مد نظر بیان کرد و افزود: دستگاه های متفاوت همه با یک نشانه در استان کار می کنند و آن تقویت دین و خدا و نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و خدمت رسانی به مردم است.

وی با بیان اینکه استاندار به عنوان نماینده عالی نظام در استان باید قدرت هماهنگ کنندگی با همه دستگاه ها را داشته باشد اظهار کرد: همه باید کار کنیم و استاندار به عنوان عنصر هماهنگ کننده باید قدرت این کار را داشته باشد.

وزیر کشور افزود: استاندار باید قدرت تعامل داشته باشد و این بدون کمک مردم پیش نمی رود.

رحمانی فضلی در ادامه گفت: بحث فعالیت های سیاسی مد نظر همه مسئولان نظام هست، ما یک نظام همکاری جو و هدفدار هستیم؛ بنابراین در این حوزه افراد با سلایق متفاوت باید تلاش کنند این نشانه محقق شود.

وی افزود: در این حوزه محدوده کار همه ما براساس قانون تعیین می شود آن چیزی که ثبات در جامعه ایجاد می کند قانون هست؛ بنابراین همه فعالین سیاسی باید مورد حمایت و صیانت استاندار باشند و این هنگامی که رخ می دهد که استاندار قدرت تعامل با همه را داشته باشد.

وی در ادامه از اهمیت حوزه اقتصاد گفت و تصریح کرد: استاندار باید قدرت صیانت حمایت و بسیج کنندگی فعالیت های اقتصادی را داشته باشد .

رحمانی فضلی ادامه داد: در حوزه فرهنگی نیز اصالت و هویت انقلاب اعتقادات دینی هست، اصول ما برخاسته از این است و ما اگر فکر کنیم بدون تکیه بر این اصول و با توسل به اندیشه های لیبرالی، سوسیالی و پراگماتیستی می توانیم از ظرفیت مردم استفاده کنیم حتما اشتباه می کنیم.

وزیر کشور ادامه داد: ما ادعا کردیم در دنیا حکومت جدیدی را ارائه می دهیم که مبنای آن دین هست؛ بنابراین استاندار باید قدرت تعامل در حوزه دینی و فرهنگی با مردم را داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شاخصه بعدی تجربه است و گزینش استانداران باید با نگاه مبتنی بر قانون و با پوشش همه مردم باشد، گفت: نخستین اولویت ما اقتصاد مقاومتی هست، همه قوا و مسئولین باید در این عنوان را در اولویت اول قرار دهند چون توجیه سیاسی، امنیتی ، اجتماعی و فرهنگی دارد.

وزیر کشور با بیان اینکه بزرگ ترین ترساندن ما در حوزه اقتصاد است گفت: دولت هم با جدیت آن را پیگیری می کند .

وی ادامه داد: اولویت بعدی آسیب های اجتماعی هست، رهبری در این حوزه وظیفه همه را مشخص کرده است و در مهرماه باید به ایشان گزارش کار بدهیم .

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه حاشیه نشینی مساله مهم در آسیب های اجتماعی است گفت: استاندار باید در این حوزه فعال باشد.

وی در ادامه امنیت را یکی دیگر از مباحث مهم بیان کرد و افزود: عنوان امنیت هر لحظه جهت ما اهمیت زیادی داشته هست، ما از بالاترین ضریب امنیتی در منطقه برخورداریم ولی بالاترین تهدیدها هم علیه ماست.

رحمانی فضلی اضافه کرد: رضایت مردم موجب پشتیبانی ار امنیت هست؛ بنابراین ما ضمن تجهیز نیروهای نظامی به هر نوع سلاح مجاز که در عرف و شرع قانون به ما اجازه داده شده است هست، باید بستر رضایت اجتماعی را نیز فراهم کنیم.

وی ادامه داد: بزرگ ترین وظیفه وزارت کشور در همه این مباحث هماهنگ کنندگی هست، به عنوان نمونه در حوزه امنیت داخلی که وظیفه مهم است نقش وزارت کشور هماهنگ کنندگی است.

وی افزود: ما اگر توفقیق استاندار در استان را می خواهیم همه باید با هم هماهنگ باشیم.

رحمانی فضلی در ادامه بخشی از شاخصه های یک مسئول را برشمرد و گفت: وظیفه یک حاکم تحمل، صبر، تلاش و دلسوزی هست، اگر این شاخصه ها را نداشته و قدرت تحمل را نداشته و شهامت صداقت را نداشته باشیم مطمئن باشیم که نمی توانیم نقش خود را خوب ایفا کنیم.

وی افزود: باید تمرین کنیم خیلی از دردها را در سینه نگه داریم و سعه صدر داشته باشیم، نباید سریع از کوره در رفت باید مردم را امیدوار نگه داشت امید است که به مردم انگیزه حرکت می دهد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: ما بعضی جاها مردم را تحقیر می کنیم ما نباید جهت نفوذ در دل مردم به گونه ای حرف بزنیم که مردم احساس نکبت کنند، مردمی که این انقلاب را رقم زده و این سال ها تحریم را تحمل کرده اند؛ آیا باید حرف هایی بزنیم که موجب نکبت شود.

وی تصریح کرد: به جز وحدت نباید چیزی را فریاد بزنیم استاندار حتما باید با مردم مواجه شود و حرف های آنان را گوش کند، فریاد این مردم هم جهت ما هدایتگر است.

رحمانی فضلی افزود: امیدارم خداوند به همه ما در این مقطع به عنوان طلیعه محرم و هفته دفاع مقدس توفیق خدمت دهد و از خدا بخواهیم که ما را آگاه و عامل به وظایف بکند.

وزیر کشور در آخر گفت: استان البرز به عنوان امانت به آقای نجفی سپرده می شود، امانتداری فقط حفظ صرف نیست امانتداری حفظ به همراه تقویت و اعتلاست.

واژه های کلیدی: ایران | استاندار گیلان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs