رگ الجزایر وزیر امور خارجه در دیدار با وزیر خارجه

رگ: الجزایر وزیر امور خارجه در دیدار با وزیر خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار حوادث شرح نقشه یک دختر جهت ربودن مرد ثروتمند در دادگاه تشریح شد

دختر جوانی که با همدستی دو مرد، نقشه ربودن پیرمرد ثروتمندی را طراحی کرده و با اسیدپاشی قصد داشتند ثروت میلیاردی وی را تصاحب کنند، صبح دیروز پای میز محاکمه ایستا

شرح نقشه یک دختر جهت ربودن مرد ثروتمند در دادگاه تشریح شد

عبارات مهم : ماشین

دختر جوانی که با همدستی دو مرد، نقشه ربودن پیرمرد ثروتمندی را طراحی کرده و با اسیدپاشی قصد داشتند ثروت میلیاردی وی را تصاحب کنند، صبح دیروز پای میز محاکمه ایستادند.

ایران نوشت:رسیدگی به این پرونده 19 مرداد سال گذشته و با شکایت مرد ثروتمندی در دستور کار پلیس و تیم تحقیق قرار گرفت. شاکی 76 ساله به مأموران گفت: «چند ماه قبل زنگ منزل ویلایی ام در محله نیاوران به صدا درآمد. هنگامی که در را باز کردم دختر جوانی را دیدم که خودش را شقایق معرفی کرد و مدعی شد به تازگی همسایه ام شده است و پرنده خانگی اش به منزل من پرواز کرده است.

بعد هم اجازه خواست تا وارد باغ منزل من شود و پرنده اش را بگیرد که من هم ممانعتی نکردم. این اتفاق زمینه آشنایی ام با شقایق شد و بعد از آن چندین بار با هم تماس تلفنی داشتیم و با هم بیرون رفتیم. یک هفته از آشنایی مان می گذشت که شقایق، مرا به رستورانی دعوت کرد و بعد از شام به بهانه اینکه تا منزل همراهم باشد با هم سوار پرایدی شدیم که دو مرد نیز در آن بودند. یکی راننده آژانسی بود که هر لحظه همراه شقایق بود و دیگری خودش را دوست آن مرد معرفی کرد و قرار بود هر دو بین راه پیاده شوند. بعد همگی به راه افتادیم ولی ناگهان شقایق مسیرش را عوض کردن داد و وارد اتوبان پایتخت کشور عزیزمان ایران – کرج شدیم. زمانی که با تعجب علت را پرسیدم دو مرد جوان به طرفم حمله ور شدند و مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند، بعد هم با ترساندن به منزل ای ویلایی در هشتگرد کشاندند.

شرح نقشه یک دختر جهت ربودن مرد ثروتمند در دادگاه تشریح شد

بعد از ورود به آن خانه، دو مرد جوان به دستور شقایق مرا به تختی بستند و روی کمرم اسید پاشیدند که از شدت درد بیهوش شدم. زمانی که به هوش آمدم متوجه شدم از شقایق و راننده آژانس خبری نیست. آن موقع با التماس از مرد جوان غریبه خواستم آزادم کند ولی التماس هایم موثر نبود تا اینکه به او وعده پولی چند برابر آنچه که قرار بود بگیرد، دادم. همان موقع مرد جوان که با شنیدن این پیشنهاد وسوسه شده است بود دست و پایم را باز کرد و من هم شبانه از آنجا بیرون دویدم و خودم را به پایتخت کشور عزیزمان ایران رساندم.»

این مرد که بعد از رهایی از اسارتگاه گروگانگیران متوجه آثار جوهر روی انگشتش شده است بود جهت شکایت و با احتمال اینکه آدم ربایان برگه سفید امضایی از او گرفته باشند پیش پلیس رفت. ساعاتی بعد از شروع تحقیقات در این پرونده دختر جوان در مخفیگاهش بازداشت شد و با ادعای اینکه وضع مالی خوبی دارد، آدم ربایی را رد کرد و گفت: «دو ماه قبل به منزل یکی از دوستانم در نیاوران رفته بودم که پرنده «کاسکو»ام به باغ منزل الیاس پرواز کرد.

دختر جوانی که با همدستی دو مرد، نقشه ربودن پیرمرد ثروتمندی را طراحی کرده و با اسیدپاشی قصد داشتند ثروت میلیاردی وی را تصاحب کنند، صبح دیروز پای میز محاکمه ایستا

وقتی جهت گرفتن پرنده به آن منزل رفتم باب آشنایی ما باز شد. من ویلایی در هشتگرد گرفته بودم که برق آنجا مسئله داشت و الیاس گفت که در زمینه برق تخصص دارد و می تواند مسئله روشنایی ویلا را حل کند. به همین علت روز اتفاق به همراه الیاس سوار آژانس شدیم تا به ویلا برویم ولی در پمپ بنزین او به صورت ناگهانی ناپدید شد و بعد متوجه شدم که به منزل اش برگشته است.» با وجود انکار دختر جوان، دو همدست او در مواجهه با مدارک و شواهد به ربودن پیرمرد اعتراف و دختر جوان را طراح این نقشه گروگانگیری معرفی کردند. دختر جوان نیز که شواهد را علیه خودش دید، به جرمش اقرار کرد.

در دادگاه

صبح دیروز سه متهم جهت محاکمه در شعبه دوم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به ریاست قاضی محسن زالی و با حضور ابراهیم اسلامی – مستشار – حضور یافتند. در ابتدای جلسه نماینده دادستان، کیفرخواست علیه سه متهم را خواند و آن وقت مرد ثروتمند خواستار اشد مجازات متهمان شد.پس از او دختر جوان که طراح مهم این نقشه بود، در جایگاه قرار داده شد تا به سؤالات قضات پاسخ دهد.

شرح نقشه یک دختر جهت ربودن مرد ثروتمند در دادگاه تشریح شد

قاضی: الیاس را از کجا می شناختی؟/ متهم: من او را نمی شناختم. نامزد دوستم و بنگاهدار هست. الیاس منزل اش را جهت اجاره به بنگاه سپرده بود و نامزد دوستم به نام اردلان چند باری مشتری برایش برده بود. او به من پیشنهاد داد که با الیاس طرح دوستی بریزم و در فرصتی مناسب در منزل را باز بگذارم تا اردلان بتواند وارد منزل شود.

او جهت چه می خواست به منزل الیاس بیاید؟/ می گفت می خواهد در آن باغ مخفی شود و در فرصتی مناسب از الیاس اثر انگشت و امضا بگیرد. وضع مالی الیاس خیلی خوب بود و اردلان حتی می گفت حاضر است انگشت او را قطع کند تا بتواند اثر انگشتش را بگیرد. حتماً می خواست با اثر انگشت او اموالش را اوج بکشد. اردلان می گفت به الیاس مواد مخدر بدهیم تا او آلزایمر بگیرد و مدارک را برایمان امضا کند و….

دختر جوانی که با همدستی دو مرد، نقشه ربودن پیرمرد ثروتمندی را طراحی کرده و با اسیدپاشی قصد داشتند ثروت میلیاردی وی را تصاحب کنند، صبح دیروز پای میز محاکمه ایستا

بعد کاسکو بهانه بود؟/ بله، شگردی بود که اردلان به من یاد داد تا با الیاس ارتباط برقرار کنم ولی چون سهم کمی را به من می داد تصمیم گرفتم با اردلان کار نکنم، به همین علت از کیوان و خشایار (دو متهم دیگر) جهت این کار کمک گرفتم.

چند وقت بود که نقشه آدم ربایی را کشیده بودی؟/ دو سه ماهی جهت اجرای این کار نقشه کشیدیم ولی در میانه های راه پشیمان شدیم.

شرح نقشه یک دختر جهت ربودن مرد ثروتمند در دادگاه تشریح شد

زیاد توضیح می دهی؟/ آن شب به بهانه شام خوردن سوار ماشین شدیم و به طرف ویلای هشتگرد رفتیم ولی در راه پشیمان شدیم. زمانی که به نزدیکی ویلا رسیدیم، من و کیوان از ماشین پیاده شدیم ولی یکدفعه متوجه صدای موتور ماشین شدیم. زمانی که برگشتیم دیدیم خشایار ماشین را برداشته و الیاس را فراری داده است.

اسیدپاشی و ضرب و شتم را قبول داری؟/ اسیدپاشی را که اصلاً انجام ندادیم ولی کیوان و خشایار زمانی که در ماشین بودیم چند مشت و لگد به او زدند که بترسد.

با دو همدستت چطور آشنا شدی؟/ هر دوی آنها راننده آژانس بودند.باور کنید شیطان فریبم داد. با خودم گفتم این پیرمرد حسابی پولدار است و فرزندانش هم در خارج از کشور زندگی می کنند. می خواستیم با پولی که از او می گیریم یک عمر راحت زندگی کنیم ولی افسوس که تمام این نقشه ها کودکانه و سراب بود. من کارشناس مامایی هستم و با مادربزرگم که مترجمی مشهور است زندگی می کنم و اتهاماتم را قبول ندارم…سپس دو مرد جوان پای میز محاکمه ایستادند و در حالی که اتهام ربودن را قبول داشتند منکر اسید پاشی شدند.در پایان، وکلای هر سه متهم به دفاع از آنها پرداختند و قضات هم جهت صدور رأی وارد شور شدند.

واژه های کلیدی: ماشین | پرنده | در ماشین | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs